کابینت آشپزخانه MDF در تهران

کابینت آشپزخانه MDF

کابینت آشپزخانه MDF و دغدغه های آن :

کابینت آشپزخانه MDF چه اهمیتی دارد ؟ جایگاه کابینت در زندگی افراد کجاست ؟ امروزه تجمل گرایی انسان ها و کثرت لوازمی که توسط آن ها تهیه می شود، باعث شده تا کابینت آشپزخانه MDF از اهمیت بالایی برخوردار باشند. کابینت ها مهمترین ابزار و وسیله در آشپزخانه به حساب می آیند. زیرا حضور آن ها باعث می شود تا علاوه بر گسترش فضا، بسیاری از تجهیزات آشپزخانه سازماندهی شده و با نظم و انضباط در قسمت های مختلف آشپزخانه قرار گیرند.

تنوع محصولات و افزایش پیمانکاران باعث شده است تا انتخاب کابینت آشپزخانه MDF سخت و سردرگم کننده به نظر بیاید و از آن جایی که محاسبه ی قیمت کابینت و همچنین جنس ورق های کابینت بسیار زیاد هستند، انعقاد یک قرارداد کابینت کار سختی خواهد بود. در همین راستا نیاز است اطلاعاتی هر چند سطحی از قسمت های مختلف کابینت داشته باشید تا در هنگام انتخاب سردرگم نشوید.

اولین قسمتی که بایستی تکلیفتان را با آن روشن کنید این است که تمایل دارید سبک آشپزخانه تان کدام باشد. امروزه اکثریت سازندگان بر دو سبک مدرن و کلاسیک مانور می دهند. این دو سبک تقریبا از هر نظر با یکدیگر تفاوت دارند؛ به همین خاطر است که ابتدا باید سبک کار را انتخاب کنید.

خلاصه محتوا :

امروزه کابینت آشپزخانه از ضروری ترین وسایل یک خانه ی مسکونی به حساب می آید؛ منتهی به توجه به تنوع محصولات و افزایش پیمانکاران، انتخاب و تهیه کابینت مناسب سخت شده است. در ادامه نکاتی در اینباره به شما توضیح می دهیم تا کار تهیه و انتخاب برای شما آسانتر شود.

جنس کابینت آشپزخانه MDF :

تولید کابینت آشپزخانه از نظر جنس دارای دو قسمت اصلی می باشد: قسمت اول درب ها یا قسمت های رویین و قسمت دوم هم بدنه ی یونیت ها می باشد. قسمت رویین که همان رنگ کابینت را تشکیل می دهد، به سلیقه ی مشتری انتخاب می شود و با کمی تجزیه و تحلیل و پرسیدن برند چوب می توان مرغوبیت آن را متوجه شد. اما قسمت بدنه ها و یونیت ها به علت اینکه در زیر کار قرار می گیرند، اینکه از چه جنسی باشند به دور از کنترل مشتری قرار می گیرد.

یونیت ها یا اسکلت کابینت بایستی از ورق های مرغوب ساخته شوند. تجربه نشان داده است که ورق های نامرغوب بازار بسیار بد بو هستند، به گونه ای که تحمل بوی آن ها بعد از اینکه در کابینت باز شود، سخت خواهد بود! از طرفی دیگر اینکه ورق ها باید استقامت بالایی نسبت به رطوبت داشته باشند که البته نشان داده شده ورق ها ارزان و نامرغوب از چنین توانایی عاجز هستند.

پس حتماً در هنگام انعقاد قرارداد کابینت آشپزخانه ام دی اف توجه داشته باشید که جنس و کیفیت بدنه ها را مشخص کنید تا پیمانکار افکار پلیدی به ذهنش خطور نکند!!

صفحه ی کابینت ام دی اف : 

به جرات می توان گفت که بیشترین گلایه ی خانم ها از کابینت آشپزخانه MDF شان مربوط به صفحه ی روی کابینتشان است که بسیار زود کیفیت خود را از دست می دهند. صفحه ها هم انواع مختلفی دارند. برای روی کابینت بیشتر از صفحه های با ضخامت 3 یا 5 سانت استفاده می شود.

اگر نصاب در هنگام نصب صفحه آب بندی محکم و دقیقی انجام ندهد، یا اینکه در نقاط اتصال صفحه، خطوط برش را به خوبی به هم چفت نکند قطعا به مرور زمان صفحه دچار آب گرفتگی خواهد شد. صفحات روی کابینت هم جنسی همچون کابینت ها دارند، منتهی با روکشی مستحکم کاور شده اند. به همین خاطر زمانی که که آب یا رطوبت با درون آن نفوذ کند، صفحه متورم می شود که اصطلاحا می گویند، صفحه باد کرده است.

اگر از استطاعت مالی کافی برخوردار هستید بهتر است که دور صفحه های ام دی اف را خط کشیده و به سراغ صفحات کورین و کوارتز بروید. این صفحات که به سنگ مصنوعی معروف هستند کاملا در مواجهه با آب مقاومت داشته و ضد آب هستند. یعنی اگر در کابینت آشپزخانه ام دی اف خود از صفحات کورین و کوارتز استفاده کردید، هیچگونه نگرانی از بابت صفحه روی کار نداشته باشید، زیرا این متریال ها کاملا مقاوم و مستحکم در برابر آب گرفتگی و رطوبت هستند.

زیبایی و کارایی در کنار یکدیگر :

بسیاری از سازندگان و طراحان کابینت آشپزخانه ام دی اف هستند که زیبایی را در اولویت کار خود قرار می دهند و هیچ اهمیتی به کارایی کابینت نمی دهند؛ چه بسا که در بعضی موارد ابعاد زیادی را پرت کنند و موجب کاهش فضا شوند. همه ی ما می دانیم که هر چه فرهنگ آپارتمان نشینی در بین ما درونی تر شود، ابعاد خانه ها هم کاهش پیدا می کند و در زمان کاهش متراژ خانه بایستی به جادار بودن فضاها اهمیت بیشتری داد.

زمانی می توان نمره ی قبولی به کابینت آشپزخانه داد که علاوه بر زیبایی، کارایی مناسبی هم داشته باشد. بعضی از سازندگان و طراحان هستند که از یک سانتی متر فضا هم، حداکثر استفاده را می برند. اینگونه چیدمان برای آشپزخانه های آپارتمانی پذیرفته تر و مورد قبول است.

بعضی دیگر از سازندگان هم هستند که به کل زیبایی کار را کنار گذاشته و فقط به کارایی و جادار بودن محیط اهمیت می دهند، این دسته از افراد آشپزخانه را شبیه به یک رختکن، با تعداد زیادی کمدهای یکنواخت می کنند! پس توجه داشته باشید که بالانس را در این مورد رعایت کنید.

نکته ی پایانی اینکه حتما با پیمانکار خود قبل از استارت کار قرارداد واضح و مشخصی منعقد کنید. قیمت گذاری کابینت با توجه به بند و تبصره های مختلف و گوناگونی که دارد بسیار قابل تخلف است. از آنجایی که اغلب افراد هم به بند و تبصره های آن تسلط کافی ندارند، در موقع حساب و کتاب متضرر می شوند. زمانی که برای کار خود قرارداد منعقد کرده باشید، در هنگام بروز اختلاف می توانید با صنف مربوطه مراجعه کرده و مشکل خود را حل کنید. اما اگر قرارداد نداشته باشید، از نظر قانونی حق خواهی نمی توانید بکنید.

برای اینکه از هر نظر خیالی آسوده داشته باشید، می تواند درسو را به عنوان پیمانکار کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید. این مجموعه با بهره گیری از بهترین متریال ها و مجربترین اکیپ های طراحی، ساخت و نصب توانسته رضایت صد در صدی مشتریان خود را جذب کند.

درسو تماما به طبق قوانین و مصوبات مجامع قانونی عمل کرده و هیچگونه ابهامی از لحاظ قانونی برای مشتریان خود به جا نمی گذارد. این مجموعه با تولید مرغوب ترین کابینت آشپزخانه MDF و ممبران از برترین های این حوزه در کشور محسوب می شود. کافیست تا به قسمت نمونه کارهای درسو در وب سایت مراجعه کنید تا پروژه ها را به صورت دقیق رصد کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 22 =