فواید برش لیزرCNC

برش های انجام شده دستگاه لیزری و فواید برش لیزرCNC  :

پیش از بررسی فواید برش لیزرCNC  در خصوص تعاریف آن مطالبی ارائه می نماییم. دستگاه های لیزر ساخته شده از دو عدد آینه هستند. به این صورت است که فضایی در بین دو آینه به کار برده شده  به وجود می آید. در این محیط ایجاد شده تابش ها و بازتاب هایی از پرتو های ورودی  تشکیل می شود. این دو آینه استفاده شده پرتو های موجود را تقویت کرده و سپس عمل برش صورت می گیرد که به آن برش لیزری می گویند. در صنعت برش های لیزری مانند دیگر صنایع دستگاه های متفاوتی وجود دارد. یک نمونه از این دستگاه ها، دستگاه های CNC هستند. در این مقاله قصد داریم از برش های لیزری که توسط دستگاه های CNC صورت می گیرند صحبت کنیم و بدانیم که فایده ها و مزایایی که این برش های لیزری توسط دستگاه CNC دارند چیست و چگونگی کار کردن با این دستگاه ها به چه صورت می باشد.

می دانیم که در دنیای فناوری امروز نسبتاً برای همه ی صنایع از برش لیزر CNC استفاده می کنند. همان گونه که پیداست دلیل استفاده بسیار بالا، به دلیل فواید برش لیزرCNC   می باشد که برای تمامی صنایع واقعاً کاربردی و بی نظیر است. یکی از فواید برش لیزرCNC   در این است که برای بریدن و نصف کردن قطعاتی استفاده می شود که از جنس آلومینیوم، آهن، آلیاژ، استیل و حتی گاها چوب می باشد.

سوالی که ممکن است ذهن مخاطب را درگیر کند این است که آیا برش لیزر فلزات توسط این دستگاه ها به وسیله نیروی انسانی انجام می شود یا خیر؟ و همچنین سوال بعدی که مورد بحث قرار می گیرد درباره ی میزان خطا در دستگاه های سی ان سی می باشد که به چه صورت است؟

باید توضیح داد که از دیگر فواید برش لیزرCNC  این است که این دستگاه ها کاملا هوشمند هستند. یعنی به شکل مهندسی شده و تماماً به طور کامپیوتری ساخته شده اند و به همین علت خطاهایی که احتمال دارد به وقوع بپیوندد در این دستگاه ها به شکل ویژه و قابل توجهی کم و حداقل است.

خدمات برش لیزر فلزات و فواید برش لیزرCNC:

بشر برای آسان کردن کار های روزمره به ساخت انواع و اقسام وسایل رو آورده است. از آنجا که برشکاری و برش لیزری و مزایای آن در زندگی انسان ها بسیار دخیل است این مورد استثنا نبوده و برای آن ها همانطور که در بالا اشاره شد دستگاه های متفاوتی مانند دستگاه لیزر سی ان سی ساخته شده است. باید بدانیم که برش لیزری در هر صنعت قابل اجرا و استفاده است. از فواید برش لیزرCNC  می توان به حساسیت و دقت بالای این دستگاه اشاره کرد، مثلاً در صنعت طلا از دستگاه برش لیزری سی ان سی استفاده می کنند که دقت آن بسیار بالا و درصد خطا نزدیک به صفر است، یا همچنین در صنایع مختلف دیگر مانند برش لیزری پارچه ها یا آهن ها و… این دستگاه کاربرد دارد.

در ایران و دیگر کشور های جهان مجموعه هایی وجود دارد، که آماده رساندن خدمات برش لیزری به مردم مشغول به کار در صنایع مختلف، برای آسان و راحت تر کردن کار ها با دقت بالا هستند. این مجموعه ها با دستگاه های لیزری ساخت شرکت های آلمانی و آمریکایی کمک می کنند که شما برش های دقیق در سایز های متفاوت و در ضخامت های کم یا زیاد با کیفیت باور نکردنی دریافت کنید. نکات مهمی در برشکاری وجود دارد که در ادامه سعی می کنیم به آنها بپردازیم. اگر بخواهیم به شکل خلاصه فواید برش لیزرCNC  را شرح دهیم باید به سرعت خیلی خوب و بالای برش ها و حساسیت و دقت بالای برش ها نسبت به ضخامت، سایز و اندازه قطعه مورد نظر اشاره کنیم.

نکات مهم در برشکاری و فواید برش لیزرCNC  مثل برش لیزر فولاد:

در برشکاری هایی که توسط دستگاه های لیزری انجام می شود، باید به نکات خاص و قابل توجهی، توجه کرد. باید بدانیم که برشکاری انواع مختلفی دارد که چند نمونه از آن عبارتند از: برش تبخیری، برش لیزری به روش شکست کنترلی، برش های ورق با حکاکی کردن و دیگر برش هایی مثل استفاده از روش ذوب و دمش و یا روش ذوب با دمش گاز اکسیژن.

در برش هایی که به صورت شعله، پلاسما یا دیگر موارد انجام می‌شود در واقع گرمای زیادی تولید شده، که این به دلیل وجود تابش و بازتاب پرتو ها می باشد. ممکن است در برش برخی قطعات فلزی موجب آب شدن و از بین رفتن قسمتی از آهن و فلز شوند. با پیشرفت علم و صنعت و به بازار آمدن دستگاه های لیزری از روش‌های گذشته خیلی به ندرت استفاده به عمل می آید.

یکی دیگر از فواید برش لیزرCNC   که امروز مورد توجه قرار گرفته است بالا بودن سرعت کار است. که در نتیجه ناحیه های مورد استفاده درباره فلزات تحت اثر گرما قسمتی از خود را از دست نمی دهند و همچنین با دقت بالایی لیزر ها بدون کمترین نقصی انجام می پذیرد. فواید برش لیزرCNC  در این است که معمولاً برش کاری هایی وجود دارد که اشکال پیچیده و گاها نامنظم و دشواری دارند که با لیزر ها به راحتی می توان آنها را انجام داد. برای صرفه جویی در وقت می توان چند ورقه فلزی که هم جنس با یکدیگر هستند را روی یکدیگر قرار داد و برید. یکی از پرطرفدارترین فواید برش لیزرCNC   در نبودن سر و صدا و در واقع ایجاد نکردن آلودگی های صوتی می باشد که در حکاکی لیزر مثل برش لیزر فولاد سر و صدای بسیار کم و پایینی وجود دارد.

سه اصل خدمات و چگونگی انجام آن ها:

خدماتی که برای برش لیزری و مزایای آن صورت می‌گیرد در شرکت های مختلف متفاوت است. اما به طور معمول و به شکل کلی تمام این خدمات به سه بخش تقسیم می شوند. که این سه بخش بسیار مهم و کاربردی و اصلی هستند، و عبارت هستند از: حکاکی کردن روی قطعات و متریال ها و جنس های مختلف، دومین مورد برش و آخرین مورد حفاری کردن و سوراخکاری می باشد.

حکاکی همانطور که از اسمش پیداست برای انجام‌آن باید ظرافت بالایی و همچنین دقت بسیار بالایی داشت. بهترین گزینه برای حکاکی استفاده از دستگاه های برش لیزری هوشمند که کامپیوتری هستند، و درصد خطا و اشتباه در آن ها چیزی حدود نزدیک به صفر است، پیشنهاد می شود. حکاکی روی مواد بسیار متفاوتی مانند فلز پلاستیک، سنگ، شیشه، آهن و یا چوب انجام می شود. اما پرکاربردترین و فراوان ترین آن ها حکاکی بر روی چوب و فلز است. باید در نظر داشت که با توجه به جنس مواد مورد نظر که باید برای آن کار شود برش ها به دو صورت انجام می پذیرند. که این دو صورت عبارت است از: برش با دستگاه های لیزری و یا برش با دستگاه های فرزی.

تفاوت موجود در این دو برش، اول در مورد صرفه جویی در وقت و دومین گزینه آلودگی صوتی کمتر و سومین مورد در صافکاری و صیقل کردن سطوح مورد نظر می باشد. که در برش های فرزی نیاز است سطوح کار شده را صیقل انجام داد و سطح مورد نظر را صاف کرد. در این برش زمان بیشتری صرف شده و آلودگی صوتی بالایی دارد، اما در برش های لیزری که باید توجه داشت از دیگر فواید برش لیزرCNC  می باشد، نیاز نبودن به صیقل کردن می باشد. همانطور که در بالا اشاره شد آلودگی صوتی کمتر و صرفه جویی در زمان از فواید این برش است. در حفاری کردن و به اصطلاح سوراخ کردن سطح از دریل ها و مته های مختلف استفاده می شود که با مته های متفاوت اندازه حفره ها بر روی سطوح مشخص می شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم که فواید برش لیزرCNC  را برای شما عزیزان شرح دهیم اما به شکل کاملا خلاصه و مفید آن را مجدد با یکدیگر بررسی می کنیم.

نکات مهم در برشکاری و فواید برش لیزرCNC  به شکل مختصر:

  • سرعت بالا و در نتیجه صرفه جویی در زمان
  • آلودگی صوتی خیلی کمتر نسبت به برش های دیگر
  • صاف بودن سطوح و نیاز نبودن به صیقل شدن
  • دقت بسیار بالا در برش ها با اندازه ها و ضخامت های مختلف و متفاوت