حکاکی لیزر

چگونگی حکاکی لیزر و مزایای آن:

مقدمه:

در ادامه این مقاله می خوانیم که روش حکاکی لیزر چگونه است و چه ویژگی و مزایایی دارد. علاوه بر این، در مورد برشکاری لیزر، برش لیزر فلزات و برش لیزر فولاد اطلاعاتی را بیان می کنیم. همچنین می خواهیم مطالبی را در مورد خدمات برش لیزری و نکات مهم در برشکاری لیزر ارائه دهیم تا افراد به درستی با مزایای برش لیزری آشنا شوند.

حکاکی لیزر چگونه است؟؟

همانطور که می دانیم حکاکی از گذشته وجود داشته است. اما تفاوتی که حکاکی در گذشته با حکاکی های امروزی داشته است، این می باشد که در گذشته حکاکی به شکل های ساده روی چوب، فلز و سنگ و… انجام می شد ولی امروزه روش حکاکی لیزر به وجود آمده است. حکاکی بر روی فلزات و یا دیگر اجسام به کمک لیزر، دارای ویژگی های بسیاری از جمله دقت بسیار بالا، سرعت عمل خوب و ظرافت در کار می باشد.

به دلیل ویژگی ها و مزایایی که حکاکی لیزر دارد، افراد و مشتریان بسیاری برای انجام حکاکی در اجسام مختلف و یا حتی نمای خانه ها از این روش استفاده و استقبال می کنند. همچنین می توان گفت که بیشتر مواد قابلیت انجام حکاکی را دارند و با کمک دستگاه های خوب و لیزری، حکاکی روی آن ها انجام می شود.

به عنوان مثال، می توانیم بگوییم چوب، سنگ، کاغذ، فلز و…. از موادی هستند که قابلیت حکاکی لیزر بسیار بالایی دارند. حکاکی فلزات با کمک لیزر اینگونه است که فلز ها را می تراشند و شکل های مختلفی را در آن ها طراحی می کنند. همچنین با کمک لیزر حفره هایی روی مواد و فلزات به وجود می آورند و حکاکی می کنند که بسیار منظم است و ظاهر آن ها را جذاب و زیبا می کند.

حکاکی لیزر همان دستگاهی می باشد که برای علامت گذاری روی فلزات و دیگر اجسام از آن استفاده می کنند. این دستگاه دارای اشعه ای می باشد که بر قسمتی از اجسام و فلزات متمرکز شده و باعث ذوب شدن آن توسط این پرتو نوری می باشد. همچنین می توان گفت برای اینکه علامت فلزات تا ابد روی آن ها بماند و ماندگار باشد، از حکاکی به کمک لیزر استفاده می شود. به غیر از علامت گذاری  فلزات، برای مارک روی اجسام و دیگر مواد نیز روی آن ها را با کمک لیزر حکاکی می کنند.

حکاکی با کمک لیزر در صنعت های مختلفی کاربرد دارد. از جمله کاربرد های مهم آن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • انواع حکاکی با کمک لیزر بر روی اجسام و مواد مختلفی مثل چوب، سنگ، نقش و نگار، انواع فلزات و نمای خانه ها و….
  • برای حک روی قطعه های صنعتی از جمله مارک و برند ها، آدرس ها، شماره ی سریال و نام ها از دستگاه حکاکی لیزری استفاده می کنند. و…..

مزایای حکاکی لیزر چیست؟؟

همانطور که تا کنون کارشناسان ویژگی های برشکاری لیزر را بیان کرده اند، می توانیم بگوییم یکی از روش های مطمئن و مناسب برای برش فلزات، برشکاری لیزر می باشد که از مهم ترین مزایا و ویژگی های می توانیم به سرعت عمل بسیار بالا و دقت زیاد اشاره کنیم.

همچنین برش لیزر فلزات با کمک دستگاه ها و تکنولوژی های پیشرفته انجام می شود و روش مناسب و قابل اطمینانی برای برش انواع فلز با هر ضخامت و اندازه ای که دارند، می باشد. علاوه بر این، برش لیزر فولاد هم با کمک دستگاه های مختلفی انجام می شود و برای برش هر کدام از انواع فولاد از دستگاه های مخصوص استفاده می شود زیرا از نظر ضخامت، طول و اندازه تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند.

حکاکی با لیزر دارای مزایای بسیاری می باشد که از جمله آن ها به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم:

  • این روش حکاکی به دلیل اینکه با دقت و توجه بسیار بالا انجام می شود و ظرافت بسیاری هم دارد، نسبت به دیگر روش های حکاکی مناسب تر و برتر می باشد.
  • حکاکی با لیزر نیازی به ساختن نمونه و الگو ندارد و بر اساس نیاز افراد و مشتریان امکان وجود انواع حک با لیزر وجود دارد. همچنین در این روش بر اساس سایز و اندازه ها و سفارشات مشتریان، حکاکی با بهترین شکل ممکن انجام می شود.
  • روشی بسیار آسان و سریع می باشد و هزینه های مناسب و ارزان است. به همین دلیل جزو روش های مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد.
  • در این روش حکاکی، امکان آسیب دیدگی مواد بسیار کم است و مواد ریز با دقت بسیار بالایی حکاکی می شوند.
  • حکاکی با دستگاه های لیزری، روش همیشگی می باشد و بر اثر گذشت زمان هیچگاه پاک نمی شود. به عنوان مثال با دست زدن به آن و یا تغییرات دما پاک نمی شود.
  • دستگاه حکاکی با لیزر بر اساس نیاز مشتریان، عمق های مختلفی را حکاکی می کند.

رعایت نکات مهم در برشکاری لیزر یکی از اساسی ترین کار ها هنگام انجام این کار می باشد. از مهم ترین نکاتی که باید هنگام برشکاری لیزر آن را رعایت کنیم تا مشکلی برایمان به وجود نیاید، این است که درب شیشه ای دستگاه برش را حتما ببندیم.

خدمات برش لیزر و حکاکی لیزر چگونه است؟؟

همانطور که گفتیم برش لیزر دارای مزایای بسیاری می باشد. علاوه بر این حکاکی با لیزر هم ویژگی های خاص و بسیاری دارد و خدمات برش لیزر عبارت اند از: قیمت بسیار مناسب و ارزان، ارتباط واحد های انجام حکاکی و برشکاری لیزر با مشتریان، محاسبه قیمت و هزینه انجام برشکاری و حکاکی با لیزر قبل از انجام کار و ارائه پیش فاکتور، انجام کار حکاکی لیزر و برشکاری  در سریع ترین زمان ممکن و با دقت بسیار بالا

افراد برای سفارش انجام حکاکی لیزر روی فلزات و اجسام مختلف می توانند کار مورد نیاز خود را برای شرکت حکاکی با لیزر ارسال کنند. همچنین افراد می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان این شرکت با شماره های آن ها تماس بگیرند و قبل از اینکه سفارشات خود را ثبت کنند، از مشاوره رایگان این شکرت بهره مند شوند.

خلاصه افراد می توانند برای حکاکی لیزر روی فلزات، نمای خانه هایشان و یا هر مواد دیگری که احتیاج دارند، کار مد نظر خود را به شرکت حکاکی ارسال کنند و از خدمات آن ها بهره مند شوند.