برش لیزر فولاد

نحوه برش لیزر فولاد:

مقدمه:

در ادامه این مقاله می خوانیم که نحوه انجام برش لیزر فولاد چگونه است و با چه دستگاه هایی این کار را انجام می دهند. همچنین نحوه انجام برش لیزر فلزات را نیز بیان می کنیم و با مزایای انجام این کار توسط دستگاه های پیشرفته آشنا می شویم. علاوه بر این، می خواهیم خدماتی که برش لیزر ارائه می دهد، بیان کنیم تا افراد بتوانند از آن ها بهره مند شوند.

برش لیزر فولاد چگونه است؟؟

یکی از فلزات پر کاربرد در صنایع مختلف، فولاد می باشد. به همین دلیل است که برش لیزر فولاد یکی از برترین مراحل و فرایند های تولید می باشد. فولاد انواع مختلفی دارد که هر کدام بر اساس مقاومت و استحکامی که دارند، به شکل های مختلفی با لیزر برش داده می شوند. همچنین می توان گفت برش انواع فولاد توسط لیزر دارای قیمت های مختلفی می باشد.

انواع فولاد با مقاومتی که دارند و ضخامت یک تا دوازده میلی متر، در صنعت های مختلف با لیزر طراحی و برش داده می شوند. همچنین می توان گفت در صنایع مختلف برای انجام برش لیزر فولاد از دستگاه های پیشرفته و خوب استفاده می کنند که هیچ گونه عیب و نقصی در انجام این کار دیده نمی شود و از نظر کیفیت بسیار خوب طراحی و برش داده می شوند.

فولاد از آن دسته فلزات سخت و مقاوم می باشد که یکی از روش های مناسب برای طراحی ان، برش لیزر فولاد می باشد یعنی فولاد را با کمک لیزر برش می دهند. امروزه به دلیل اینکه فولاد یکی از پر کاربرد ترین فلزات در صنایع مختلف می باشد، افراد به دنبال روشی مناسب و مطمئن برای برش آن می باشند.

در گذشته نحوه برش  لیزر فولاد بسیار سخت بود چرا که این کار به روش های دستی و قدیمی انجام می شد و تعریف چندانی نداشت. اما امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در تکنولوژی و دستگاه ها به وجود آمده است، روش های جدیدی هم برای برش لیزر فلزات از جمله فولاد به وجود آمده است.

یکی از بهترین روش های برش فولاد، برش آن توسط لیزر ها می باشد چرا که علاوه بر سرعت بسیار بالا، با دقت بسیار خوبی انجام می‌شود. به همین دلیل است که امروزه افراد بسیاری از این روش برای  برش فولاد استقبال می کنند و از آن رضایت کافی دارند. به عبارت دیگر می توان گفت روش های جدید برش لیزر فولاد، امروزه جایگزین روش های قدیمی شده است.

برای انجام برش فولاد توسط لیزر، دستگاه ها بر قسمتی از فولاد با اشعه بسیار بالا می تابند و گرمای این اشعه آن قسمت فولاد را ذوب می کند. انجام این کار با کمک لیزر و دستگاه های پیشرفته بسیار کار آسانی می باشد.

مزایای برش لیزر فولاد و خدمات برش لیزر:

برش فولاد توسط لیزر ها دارای ویژگی و مزایای بسیار زیادی می باشد. از مزایای مهم این کار می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دقت داشتن در تمام مراحل انجام برش لیزر فلزات مخصوصا برش لیزر فولاد
 • انجام انواع برش و طرح های سخت با انعطاف پذیری بسیار خوب
 • انجام برش لیزر فلزات در مدت زمان کوتاه با سرعت بسیار بالا
 • کاهش ضایعات با انجام روش برشکاری توسط لیزر ها و دستگاه های پیشرفته
 • داشتن دقت بسیار بالا در برش های یکسان و هم اندازه
 • در طراحی و برش فلزات توسط لیزر هیچ گونه تغییری در ساختار آن به وجود نمی آید.
 • انجام برش های پیچیده با قیمت بسیار خوب و ارزان

مجموعه های صنعتی خدمات برش لیزر بسیاری را به افراد و مشتریان ارائه می دهند. از جمله خدمات آنها این است که انواع فلزات مانند ورق های فولادی را در مجموعه خود نگهداری می کنند تا بر اساس سفارش مشتریان آنها را برش دهند. گاهی ممکن است این فلزات اندازه و ضخامت مورد نیاز مشتری ها را نداشته باشد؛ در این صورت این مجموعه سفارش مشتریان را با همان اندازه و ضخامتی که بخواهند، در کمتر از یک شبانه روز فراهم می کند.

خدمات برش لیزر دارای مراحل مختلفی می باشد که از جمله آن ها به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 1. یکی از ابتدایی ترین مراحل ارائه خدمات برش لیزری این است که مشتریان با آن مجموعه یا واحد فروش ارتباط داشته باشند.
 2. مجموعه باید نقشه را در اختیار مشتریان قرار دهد و به آن ها در این زمینه مشاوره دهد و آن ها را راهنمایی کند.
 3. محاسبه قیمت برشکاری لیزر بر اساس اندازه و ضخامت
 4. مجموعه های صنعتی قبل از اینکه برشکاری را شروع کنند، برای انجام کار خود نمونه سازی می کنند و بعد مراحل انجام برش را پشت سر می گذارند.
 5. و در آخرین مورد می‌توان گفت که مجموعه ها سفارشات را تحویل مشتری می دهند و هزینه آن را دریافت می کنند.

همانطور که می دانیم تمام مجموعه های صنعتی این خدمات را به مشتریان ارائه می دهند و مشتریان از آن ها رضایت کافی دارند. یکی دیگر از ویژگی های برش لیزر فلزات از جمله برش لیزر فولاد این است که صدای برشکاری کم می باشد. در روش های دیگر برش لیزر ممکن است صدای برشکاری بسیار اذیت کننده باشد اما در برش لیزر فلزات از جمله فولاد، این سر و صدا در مراحل مختلف آن کم می باشد.

چگونه برش لیزر فولاد را سفارش دهیم؟؟

امروزه روش های بسیار راحتی برای سفارش برش لیزر فلزات از جمله فولاد به وجود آمده است. افراد برای انجام این کار می توانند آن ها را به صورت غیر حضوری یا همان آنلاین سفارش دهند. برای این کار فقط کافی است فرمی را برای انجام سفارش خود، پر کنند و از خدمات واحد های فروش بهزه مند شوند.

همانطور که می دانیم برش لیزر فلزات و فولاد با ضخامت  و اندازه های مختلفی انجام می شود. این اندازه و ضخامت مختلف به دلیل جنس و نوع فلز می باشد. به همین دلیل است که افراد در سفارش آنلاین برش لیزر باید به ضخامتی که فلز بر اساس آن طراحی و برش داده می شود، دقت بسیاری داشته باشند.

افراد و مشتریان می توانند از طریق فرم های هر مجموعه، فایل های خود را برای آن ها بفرستند. کارشناسان آنجا هم برای تایید سفارشات مشتری با آن ها تماس می گیرند و ثبت سفارش می کنند. همچنین بعد از انجام برش لیزر فولاد با مشتریان تماس می گیرند تا آن را تسویه کنند و تحویلشان دهند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 13 =