برش لیزر فلزات

بررسی برش لیزر فلزات و دستگاه های این کار:

مقدمه:

در ادامه می خوانیم که برش لیزر فلزات چه کاری است و چگونه انجام می شود. همچنین می خواهیم مطالبی را برای روش انجام این کار و قیمتی که دارد، بیان کنیم. علاوه بر روش انجام برش لیزر فلزات، ویژگی و مزایای این کار را هم توضیح می دهیم و با مجموعه ای که در این زمینه خدماتی را ارائه می دهد، آشنا می شویم.

برش لیزر فلزات چگونه فرایندی است؟؟

 برش لیزر فلزات فرایندی است که در آن یک باریکه نور به فلزات با اشعه بسیار بالا می تابد. این باریکه نور انرژی بسیار زیادی را در این فلزات به وجود می آورد. به همین دلیل وقتی در برش لیزر فلزات این باریکه ی نور به یک قسمت یا نقطه آن بتابد، ذوب می شود.

با استفاده از بهترین دستگاه ها برای انجام این کار و برش فلزات توسط اشعه های لیزر، می توان طرح و برش بسیار خوبی را روی آن ها انجام داد. اما این نکته را هم باید در نظر بگیریم که برش لیزری فلزات و دیگر مواد مختلف و متنوع می باشد و دارای محدودیت هایی هم هست.

از آنجایی که برش هر مواد به مقداری انرژی نیاز دارد و این مقدار در مواد مختلف، متفاوت می باشد، پس می توان گفت همه مواد را با لیزر نمی توان برش داد. به همین دلیل در خرید دستگاه برش لیزر فلزات باید به قدرتی که این دستگاه دارد و ضخامت هایی که می‌ تواند برش دهد، توجه بسیار زیادی داشته باشیم تا از انتخاب خود راضی باشیم.

دستگاه های مختلفی برای برش لیزر فلزات وجود دارند. به عنوان مثال برخی از آنها می توانند کاغذ یا مقوا را برش دهند و برخی دیگر هم می توانند ورق های فولادی را برش دهند. قدرت و برش هر کدام از این دستگاه ها به مقدار وات آن ها بستگی دارد.

برای برش لیزر فلزات از دستگاه های پیشرفته با مدل های مختلف استفاده می کنند. این دستگاه ها دارای اشعه در خود هستند که به اجسام می تابد و با حرارت بسیار بالا می توانند باعث تغییر شکل مواد مختلف شوند. برش فلزات توسط لیزر یکی از پیشرفته ترین فناوری ها می باشد که در صنعت های مختلف از آن استفاده می شود و افراد از این فناوری استقبال بسیار خوبی می کنند.  به عنوان مثال می‌توان گفت برخی از قطعات ماشین توسط این دستگاه های برش به وجود آمده اند.

هزینه و قیمت دستگاه های برش لیزر فلزات با توجه به کارکرد و میزان قدرتی که دارند، متفاوت و متغیر می باشد و در خرید این دستگاه ها باید به اندازه برش فلزات با لیزر توجه بسیاری داشته باشیم.

ویژگی های استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات:

 از دستگاه های برش فلزات در صنعت های مختلفی استفاده می شود. همچنین این دستگاه ها در کسب و کار های متفاوت نیز کاربرد دارند. به عنوان مثال در صنایعی از جمله حکاکی بر روی چرم، صنایع هوایی، صنعت چاپ و… از این نوع دستگاه ها استفاده می کنند.

یکی از مهم‌ ترین ویژگی های دستگاه برش فلزات این است که می توانند اجسام فلزی و یا حتی غیر فلزی را با هر اندازه و جنسی که هستند برش دهند. علاوه بر این، در تابلو سازی ها هم برای چاپ کلمات روی آنها، از این دستگاه استفاده می کنند.

از دیگر ویژگی های این دستگاه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • انجام انواع مختلف طرح های ساده و پیچیده
  • انجام کار برش با ظرافت بالا و پاکیزگی بسیار
  • نسبت به کاربرد و قدرت بسیار بالایی که این دستگاه دارد، قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد.
  • استفاده از این دستگاه در کارخانه هایی که تولید بسیار زیاد دارند. داشتن سرعت بسیار زیاد در برش فلزات
  • با استفاده از این دستگاه ها ضایعاتی که از این مواد تولید می شود بسیار کم و ناچیز است.
  • قدرت برش این دستگاه ها بسیار خوب است و در برش دقت بالایی دارد.

از آنجایی هم که برش لیزر فلزات یکی از فناوری ها و تکنولوژی های پیشرفته می باشد، اجرای طرح و نقش برش بسیار آسان است. افراد می توانند طرح های مورد نظر خود را آماده کنند و برای یکی از سرویس هایی که برش فلزات را انجام می دهد، ارسال کنند. افراد برای آماده کردن طرح های مد نظر خود باید به موارد بسیاری توجه داشته باشند. این موارد عبارت اند از:

  • بهتر است طرح مورد نظر را در زمانی که فرصت مناسب داریم، آماده کنیم چرا که به دقت بسیاری نیاز دارد.
  • طرح را برای سرویس هایی که برش لیزر فلزات را انجام می دهند، ارسال کنیم.
  • از کارشناسان و متخصصان قیمت ها را بپرسیم تا اگر مناسب بود، دستگاه برش فلزات را سفارش دهیم.

برای اینکه بتوانیم این دستگاه را خریداری کنیم، باید مراحل بالا را طی کنیم. همچنین از سرویس های آنلاین می توانیم این دستگاه را سفارش دهیم و چند روز منتظر بمانیم تا آن را برای مان بفرستند.

قیمت دستگاه برش لیزر  :

در صنایع مختلف استفاده از دستگاه برش فلزات به کمک لیزر، علاوه بر اینکه مصرف انرژی را کاهش می دهد، هزینه را هم کم می کند و سرعت انجام کار را بسیار بالا می برد. به خاطر همین است که این دستگاه در بین افراد، مخصوصاً صنعتگران محبوبیت بسیار بالایی دارد و همه از آن استقبال می کنند.

همچنین این دستگاه به دلیل قیمت بسیار خوبی که دارد، فروش بسیار بالایی هم دارد. دستگاه برش فلزات توسط لیزر، به دلیل اینکه انواع و مدل های متفاوتی دارد، دارای رده های قیمتی مختلف می باشد یا به عبارت دیگر می توان گفت قیمت این دستگاه ثابت نیست. به عنوان مثال، دستگاه هایی که برای برش فلزات سنگین و بزرگ تولید می شوند، قیمت بالاتری هم دارند. اما دستگاه های کوچک که برای برش  فلزات سبک و نازک طراحی شده اند، قیمت مقرون به صرفه ای دارند.

یکی از مهم‌ ترین عواملی که در قیمت این دستگاه ها تأثیر بسیاری دارد، میزان قدرت، استحکام و برندگی آن ها می باشد. همچنین مقدار وات هم در قیمت این دستگاه ها تاثیر می گذارد. یعنی هر چقدر مقدار وات یک دستگاه برش فلز توسط لیزر بیشتر باشد، قیمت آن هم بالا تر می باشد. همچنین اگر مقدار این وات پایین باشد، قیمت دستگاه هم پایین و مقرون به صرفه می باشد.